Nadace proměny

Příští "Zahrady hrou": pomůžeme dalším pěti školkám
Nadační podporu na obnovu své zahrady na míru dětem i učitelům získá dalších pět mateřských škol. Už víme, jaké to jsou.

Příležitost proměnit svou zahradu s naší podporou, kterou jsme v programu Zahrada hrou nabídli v uplynulém roce školkám z Ústeckého, Libereckého, Středočeského a Karlovarského kraje a z Prahy, využilo na dvě desítky z nich. O pětici úspěšných žadatelů rozhodla po tříkolovém hodnocení správní rada nadace.

Jsou to (v abecedním pořadí):

Církevní ZŠ a MŠ ARCHA a MŠ Petroupim v Petroupimi
Křesťanská ZŠ a MŠ J. A. Komenského v Liberci
MŠ Čtyřlístek Kadaň
MŠ Mnichovice
ZŠ a MŠ Letců R.A.F. v Nymburce

A jaké předpoklady musely školky prokázat? "Vedle kvality projektového záměru se při hodnocení kladl důraz například na aktivní podporu projektu u pedagogů školy, představu plánovaného využití zahrady a jeho propojení se školním vzdělávacím programem či způsob zapojení rodičů," říká člen hodnotícího týmu Radek Janoušek.

Úspěšní žadatelé nyní získají až 800 tisíc korun na přípravu projektu, zpracování architektonického návrhu a projektové dokumentace i samotnou realizaci proměny. Kromě grantu jim nadace poskytne i odbornou podporuzahrnující semináře a individuální konzultace po celou dobu trvání projektu.

Proměny školních zahrad v inspirativní prostředí pro děti se v nadačním programu Zahrada hrou realizují již popáté. Jejich nedílnou součástí jsou aktivní zapojení učitelů, dětí, rodičů i širší komunity a spolupráce s architekty a výtvarníky. Vyhlášení další grantové výzvy se plánuje v roce 2019.